Yeminli Tercüme ve Yeminli Çeviri

Yeminli Tercüme ve Yeminli Çeviri

Yeminli Tercüme ve Yeminli Çeviri Hizmeti

Yeminli Tercüme ve Yeminli Çeviri; Bir dilde yazılı bulunan bir metni aslına sadık kalınarak başka bir dile yeminli tercüman tarafından çeviri işlemi gerçekleştirildikten sonra ıslak kaşe ve imza yapılmasıdır.

Yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemi bireysel müşteri talebi ya da evrakın ibraz edileceği kurum talebine bağlı olarak düzenlenmektedir. Yeminli tercüme ve yeminli çeviri onay işlemi tercümesi yapılmış bir evraka resmiyet kazandırmak amacıyla yapılmaktadır.

Vize ve konsolosluk işlemleri, vatandaşlık işlemleri, ikamet, oturum, çalışma izni, aile birleşimi, boşanma, mahkeme ve savcılık işlemleri, banka, noter, ve kamu kurumları işlemleri, ticaret odası, sicil tasdik memurluğu, eğitim, sağlık işlemleri ve daha birçok konuda yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Yeminli tercüman; Aşağıdaki şartları sağlayan ve beyan ettiği dillerde yazılı ve sözlü çeviri yapabaileceğini ispat edebilen ve noterlik makamında noter huzurunda yemin ettikten sonra adına yeminli tercüman zabıtı düzenlenen ve bu unvana sahip olan kişilerin yaptığı işlemdir.

Yeminli Tercüman Olma Şartları Nelerdir?

• Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

• En az iki dilde yazılı ve sözlü çeviri yapabiliyor olmak,

• Çevirisini yaptığı dillerin herhangi bir yükseköğrenim kurumunda eğitimini aldığına dair üniversite diploması ve transkript ibraz edebilecek olmak,

• Kişinin sabıka kaydının bulunmaması

• Yemin zabıtı çıkarılacak noterlik makamının bulunduğu şehirde ikamet ettiğinizi gösterir ikamet belgesi

Yeminli tercüme ve yeminli çeviri gibi müşteri talepleri ile hazırlanan bir diğer onay şekli de noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri işlemidir. Yeminli tercüman tarafından yeminli tercüme ve yeminli çeviri şlemi tamamlandıktan sonra noterlik makamında noter tarafından aynı evrak tasdik edilerek noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri işlemi gerçekleştirilir.

Yeminli tercüme ve yeminli çeviri yazılı olabileceği gibi aynı zamanda sözlü olarak da gerçekleştirilmektedir. Kamu daireleri ve resmi kurumlarda alım, satım, devir, şirket kuruluşu, sicil tasdiki, tapu işlemleri, nikah işlemler, savcılık ifadeleri gibi işlemlerde yabancı uyruklu kişinin yanında anadilinde yeminli tercüman bulunarak taraflar arasında yeminli sözlü tercüme ve yeminli sözlü çeviri işlemi gerçekleştirmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana birçok dilde yeminli tercüme ve yeminli çeviri desteği sunmaktadır. Bireysel ve kurumsal müşterilerine yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme konusunda etik ve ilkelerine bağlı yaklaşımını müşteri ve çözüm odaklı olması ve hızlı, kaliteli ve uygun fiyatlı tercüme anlayışıyla birleştirerek yıllardır başarılı çalışmalarını sürdürmektedir.

Yeminli tercüme, noter onaylı tercüme, Perpa yeminli tercüme, Şişli yeminli tercüme, Okmeydanı yeminli tercüme, Kağıthane yeminli tercüme hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.