Şişli Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Şişli Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Şişli yeminli tercüme, Şişli tercüme ve Şişli çeviri hizmeti Şişli ve civarında bulunan bireysel ve kurumsal tüm müşterilere profesyonel hizmet sunmayı hedeflemektedir.

Şişli, İstanbul’un en büyük ve en eski ilçelerinden biridir. 25 mahalleden oluşan ilçe Beyoğlu, Kağıthane ve Beşiktaş ilçeleri arasında kalmaktadır. Şişli’de çok sayıda tarihi yapı, modern iş merkezleri, kültür ve sanat merkezi bulunmaktadır.

Şişli ilçesinin adının bir zamanlar burada Şişçiler Konağı’ndan geldiğine zamanla Şişli adını aldığına dair bir rivayet bulunmaktadır. Şişli’nin en eski yerlerşim yeri olan Kurtuluş’un 16 yüzyılda kurulduğu tahmin edilmektedir. Şişli ilçesi sınırları içinde Bulgar Eksarhlığı, Atatürk Müzesi, Saint Esprit Katedrali, Bomonti Bira Fabrikası, Aya Dimitri Rum Kilisesi, İstanbul Danimarka Konsolosluğu, Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu, İstanbul Radyoevi, Teşvikiye Cami, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu, Küçük Çiftlik Park, Vali Konağı Caddesi gibi tarihi yerler ve kültür mirasları bulunmaktadır. Şişli ilçesi hızla değişim göstermekte ve son haliyle İstanbul’un iş ve ticaret merkezi konumundadır. Türk finans sektörünün dev isimlerinin genel merkezlerini sınırları içerisinde bulunduran Şişli üretim merkezlerinin çoğunlukla şehir dışına kaydırılmasının ardından hizmet sektöründe irili ufaklı İstanbul’un katma değerine ciddi anlamda destek sağlayan çok sayıda firma faaliyet göstermektedir. Bu firmaların birçoğu Perpa Ticaret Merkezi ve modern plazalar içerisinde yer alırken bir kısmı da Osmanbey ve civarında olduğu gibi müstakil işletmeler olarak devam etmektedir.

Şişli Teknik Tercüme ve Şişli Teknik Çeviri 

Şişli teknik tercüme ve Şişli teknik çeviri kullanım kılavuzu, ÇED raporları, teknik şartnameler, ISO ve TSE belgesi, CE belgesi, TÜV sertifikası, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, üretim ve imalat cihazları, teknik şartnameler, ar ge raporları gibi evrakların tercümesidir. Şişli teknik tercüme ve Şişli teknik çeviri işlemi uygulanırken teknik terim uygunluğu, terminolojik bütünlük ve cümle yapısı büyük önem arz etmekte ve bu tercümeler teknik konularda gerekli donanıma sahip ekip tarafından yapılmaktadır.

Şişli Hukuki Tercüme ve Şişli Hukuki Çeviri

Vekaletname, taahhütname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, dernek iç tüzüğü, genelgeler, taahhütname, kararname, ihbarname, beyanname, ihtarname, yönetmelikler, vergi evrakları, vasiyetler, mahkeme kararı, tapu, senet gibi evraklarda Şişli hukuki tercüme ve Şişli hukuki çeviri işlemi gerçekleştirilir. Şişli hukuki tercüme ve Şişli hukuki çeviri tüm global işlemlerin temelinde yar alırken tercüme sürecinde hukuk sistemi farklılıklarına ve hukuki terminolojiye dikkat edilerek gerçekleştirilir.

Şişli yeminli tercüme ve Şişli Yeminli Çeviri

Şişli yeminli tercüme ve Şişli yeminli çeviri; iki dil arasında yazılı ve sözlü çeviri işlemi gerçekleştirebilen ve bunu lisans diploması ile ispat edebilen tercümanların noter huzurunda yemin etmesi sonucu yeminli tercüman unvanı edinerek yaptığı tercüme ve çeviri işlemidir. Pasaport, kimlik, vekalet, ehliyet, taahhütname, sözleşme, vize evrakları, mahkeme evrakları gibi evrakların resmi makamlara ya da kurumlara ibrazı sırasında tercüme evrakına tercüman tarafından ıslak imza ve kaşe yapılarak Şişli yeminli tercüme ve Şişli yeminli çeviri olarak düzenlenir.

Şişli Noter Onaylı Tercüme ve Şişli Noter Onaylı Çeviri

Bazı resmi makamlar veya kurumlar yeminli tercüme işlemini yeterli görmeyerek tercüme evraklarını Şişli noter onaylı tercüme ve Şişli noter onaylı çeviri şeklinde talep etmektedir. Bireysel ya da kurumsal müşteri talebi dopğrultusunda istenen bu evraklar Şişli noter onaylı tercüme ve Şişli noter onaylı çeviri olarak da hazırlanmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana tüm ilçelerde olduğu gibi Şişli tercüme ve Şişli çeviri hizmetinde de profesyonel ve etik yaklaşımını sürdürmekte ve Perpa Ticaret Merkezi Şişli’deki şubesinde uygun fiyatlı, kaliteli ve hızlı tercüme anlayışında hizmet vermektedir.

Şişli tercüme, Şişli çeviri, Şişli yeminli tercüme, Perpa, Perpa tercüme ve Perpa Ticaret Merkezi tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.