Rusça Yeminli Tercüme, Rusça Tercüme ve Rusça Çeviri

Rusça Yeminli Tercüme, Rusça Tercüme ve Rusça Çeviri

Rusça yeminli tercüme, Rusça Türkçe- Türkçe Rusça Tercüme ve Rusça Çeviri Hizmeti

Türkiye Rusya ilişkileri 15. Yüzyıl sonlarında Osmanlı Devleti ve Çarlık Rusyası arasında başlayan ilişkilerine dayanan ilişkilerdir. Rusya’nın anadili Rusça olup Kiril Alfabesi ile yazılmaktadır. Doğu Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya dili Rusça’ya en yakın dillerdir. Rusça sadece Rusya’da değil Ukrayna ve Beyaz Rusya’nın da güney bölgelerinde de konuşulmaktadır. Novgorod Lehçesi Rusça’nın gelişiminde büyük bir rol oynamıştır. Rusça, Slav dilleri etkisi altına girdiği için Bulgarca ile arasında benzer çok sayıda kelime bulunmaktadır. Rusça, 858 yılında ortaya çıkmış bir dil olup alfabesi 33 harften oluşmaktadır.

Türkiye Rusya arasındaki ilişkiler köklü bir geçmişe dayanmaktadır. Ekonomik ve ticari ilişkiler Rusya ile ilişkilerimizin öncülüğünü ticari bağlantılar yapmaktadır. Türk müteahhitler tarafından toplamda 2000 e yakın ve 60 milyar ABD Doları yatırım yapılmıştır. Türkiye Rusya arasında en büyük ve en temel sektör enerji sektörüdür. Rusya’nın Türkiye vatandaşlarına uyguladığı vizenin kaldırılması sonrası her iki ülke arasında insan trafiği artış göstermiştir. Rusya’nın Çin, Almanya, Hollanda, ABD, Belarus, İtalya ülkeleri en büyük ticaret ortaklarıdır. Turunçgiller, karayolu taşıtları için aksam, parça aksesuar, balik donanımları başlıca ihraç ürünlerimiz ve mineral yakıt yağlar, taşkömürü, ayçiçek aspir, pamuk tohumu yağları, demir, çelik ve alüminyum başlıca ithalat ürünlerimizdir.

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça teknik tercüme ve teknik çeviri hizmeti her alanda olduğu gibi teknik ürünlerin üretimi, satışı, pazarlaması sırasında teknik dökümanlarda yapılır. Kullanım kılavuzu, katalog, CE belgesi, TÜV sertifikası, ISO ve TSE belgesi, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, bilgisayar ve teknik eğitim setleri, teknik faaliyet raporu, ar ge raporu, ÇED raporu gibi evrakların Rusça Türkçe- Türkçe Rusça teknik tercüme ve teknik çevirisi yapılırken terminolojik bütünlük, doğru terim kullanımı, cümlelerin yapısı, gramer ve dilbilgisinin doğru kullanılması önemlidir. Bu nedenle Rusça Türkçe- Türkçe Rusça teknik tercüme ve teknik çeviri konusunda uzman, deneyimli ve çeviri yapacağı her iki dile hakim ve teknolojik ve sektörel gelişmeleri takip eden tercüman, editör ve kontrolör tarafından gerçekleştirilmektedir.

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça Hukuki Tercüme ve Hukuki Çeviri

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça hukuki tercüme ve hukuki çeviri kurum ve birey talebi sonrası vekalet, sözleşme, hukuki yazışmalar, taahhütname ve daha birçok evrakta çeşitli nedenlerle gerçekleştirilmektedir. Rusça Türkçe- Türkçe Rusça hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemi yapılırken birçok hususa dikkat edilmesi gerekmekte bunların başında da hukuki sistem farklılıkları, terminoloji, doğru tercüman, müşteri beklentileri gibi unsurlar gelmektedir.

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça Akademik Tercüme ve Akademik Çeviri

Rusya Türkiye arasında öğrenci trafiği ve akademik kariyer süreçlerinde çok sayıda Rusça Türkçe- Türkçe Rusça akademik tercüme ve akademik çeviri ihtiyacı doğmakta bu ihtiyaca binaen tez, ödev, makale, kitap ve dergi gibi dökümanların çevirisi yapılmaktadır.

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça Tıbbi Tercüme ve Tıbbi Çeviri

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri, doktor web siteleri, hastane web siteleri, tıbbi rapor ve dökümanlar, tıbbi makaleler, prospektüs, ilaç formülleri vb evraklarda tıp fakültesi mezunu, alanda deneyim sahibi ve anadil düzeyinde tercüman, editör ve kontrolörler tarafından yapılmaktadır.

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça Yeminli Tercüme ve Yeminli Çeviri

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça yeminli tercüme ve yeminli çeviri, yeminli tercüman tarafından müşteri ve kurum talebi sonrası hazırlanmaktadır. Bazı durumlarda aynı evraklar talep neticesinde Rusça Türkçe- Türkçe Rusça noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri olarak da düzenlenir.

Okeanos Ululararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana müşterilerinin talep ve beklentilerine önem vererek, etik, ilkeli ve değerlerine bağlı çalışmalarını uygun fiyat, kalite ve hız ile birleştirerek hizmet sunmaktadır.

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça tercüme, Rusça çeviri, Rusça yeminli tercüme, Perpa yeminli tercüme ve Perpa tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.