Rusça Yeminli Tercüme

Rusça Yeminli Tercüme

Rusça Yeminli Tercüme, Rusça Çeviri, Rusça Tercüme ve Rusça Acil Tercüme

Rusça, 140 milyondan fazla nüfusu olan Rusya Federasyonu'ndaki resmi dildir. Rusça ayrıca Ukrayna, Belarus, Kazakistan ve eski SSCB cumhuriyetlerinde de konuşulur. Dünya dillerinden biri olarak kabul edilen ve en çok konuşulan yedinci dil olan Rusça, Ukraynaca ve Belarusça ile birlikte, üç Doğu Slav dilinden biridir. Hem alfabe hem de konuşma açısından zor bir dil gibi gelebilir, isimlerin bitişleri, altı durum, eylemlerin iki yönlü oluşu, vurgunun hangi sözcüğün üzerinde olduğunun belirsiz olması öğrenmek isteyen kişi için güçlük yaratabilir ancak bardağa her zaman boş tarafından bakmamak gerekir. Rusçada yalnızca üç zaman olması ve her dilin temel öğrenme prensibi olan pratik ile zor gibi görünen Kiril alfabesini öğrenmek hiç de zor değildir.

 Rusça günümüzde politika, ekonomi, turizm ve birçok alanda büyük bir önem teşkil etmektedir.  Ülkemize her yıl düzenli olarak çok sayıda Rus turist gelmektedir ve bu da turizm anlamında bu dili öğrenmenin önemini arttırmaktadır. Aynı zamanda Rusya ile yapılan doğal gaz ve mineral kaynak alışverişi Rusya ile bağlantı kurmamız aracı olduğu için yine ilgili dil hakkında bilgi sahibi olmamızı gerektirir. Bunlara ek olarak Rusya şu anda G20, BRICS, Avrupa Konseyi, Birleşmiş Milletler, UNESCO ve Dünya Ticaret Örgütü üyesidir. Bu, Rusçayı diplomatik borsalarda yaygın olarak kullanılan bir dil haline getirmiştir.

Rus kültürünün, edebiyat ve sanat anlamında da geniş olması bu dile olan ilgiyi arttırmıştır. Pek çoğumuz, özellikle de edebiyat ve sanat aşığı olanlarımız, Tolstoy ve Dostoyesvki gibi büyük yazarların kitaplarını okumuş, Çaykovski ’nin bir parçasını dinlemiştir. Bu da hedef kültüre olan ilgiyi arttırmış, ilgili dile karşı sempati doğurmuştur.

Durum bu yönde seyrederken ticaret, hukuk, turizm ve sanat gibi pek çok alanda Rusça çeviri ye ihtiyaç duyulmaktadır. Rusçanın, gramer, telaffuz, alfabe anlamında zor bir dil olduğundan söz etmiştik. Bu anlamda da çevirisi yapılırken büyük dikkat gerektirmektedir. Çünkü herhangi bir kelimenin bile yanlış çevrilmesi durumunda bir paragrafın tamamının anlamını kaybetmesi, yasal davaların sonuçsuz kalması ve yanlış bir tıbbi ilacın uygulanması gibi hayati önem taşıyan sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle Rusça tercüme hizmetinizi doğru seçmeniz önemlidir.

Okeanos Tercüme hizmetleri aracılığıyla hedef dilden Rusçaya, Rusçadan hedef dile bağlamın ve lehçenin en ince detaylarını ele alarak düzgün bir biçimde çevirinizin gerçekleşmesini sağlıyoruz. İster teknik ister tıbbi, isterse hukuki alanda olsun ilgili alanlara hakim çeviri ekibimiz ve editör arkadaşlarımız vesilesiyle en kaliteli biçimde çeviri sağlama imkanımız bulunmaktadır.

Bir çeviri de olmazsa olmazlardan birisi olan bağlama ve ilgili ülke kültürüne uyma prensibimizle gönül rahatlığı içinde çevirisi yapılacak belgelerinizi bize teslim edebilirsiniz. Sizin memnuniyetinizi hedef alan kalite anlayışımız ile zor olduğunu düşündüğünüz çevirilerde bile yanınızdayız.

Etik değerler çerçevesinde kurulduğu günden bugüne başarısını sürdüren Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme, kaliteli hizmet anlayışı, deneyimli ekibi, gizlilik anlayışı ve zamanında teslim anlayışıyla Rusçadan Türkçeye, Türkçeden Rusçadan, hukuki, ticari, teknik, akademik vb. tüm alanlarda çeviri hizmeti sağlamaktadır.

Rusça tercüme, Rusça çeviri, Rusça yeminli tercüme, Rusça acil tercüme, Rusça tercüme bürosu, Perpa tercüme, Perpa tercüman ve Perpa Rusça hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifimiz için bizlere www.okeanostercume.com.tr adresimizden veya 0212 221 45 21 numaralı telefonlarımız ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz…