Kitap Katalog Dergi Tercümesi

Kitap Katalog Dergi Tercümesi

Kitap Katalog Dergi Tercüme ve Çeviri Hizmeti

Kitap, katalog, dergi vb edebi metinlerin yurtdışında yayınlanması adına yapılan tercüme ve çeviri işlemlerine kitap, katalog, dergi tercüme ve çeviri hizmeti denilmektedir.

Edebi tercüme ve edebi çeviri dosyaları dergi, kitap, katalog, tanıtım metni gibi metinler birebir kelime kelime tercüme edilmez. Özellikle kitap tercüme ve kitap çeviri dosyaları her iki dilde edebi konulara, kelime oyunlarına, gramer, yazım ve imla kurallarına bağlı kalınarak yapılan işlemlerdir.

Global düzeyde network sağlamak isteyen firmalar katalog ve brpşürlerini, tanıtım metinlerini hedef ülkelere göre tercüme ve çeviri yaptırma ihtiyacı duyarlar. Katalog tercüme ve katalog çeviri işlemleri genellikle spesifik terminolojiye sahip olup çoğunlukla faaliyet alanına göre teknik ya da diğer terminolojilerde olabilmektedir. Ayrıca firmalar, dernekler, vakıflar, holdingler belirli aralıklarla sektörel dergiler yayınlamaktadır. Bu dergiler en az iki dilde düzenlenmektedir. Hitap ettiği kitlelere göre farklı dillerde düzenlenmektedir.

Katalog ve dergi tercümesi terminolji, dil, anlatım olarak farklılık göstermekte ve birçok konuyu barındırmakta ve yüksek uzmanlık göstermektedir.

Anadilde yazılan bir kitabın başarı oranı sadece kitabın yazarının başarısını yansıtırken, tercümesi yapılan bir kitabın kitap tercümesi yazarın ve tercümanın başarısını yansıtmaktadır. Başarılı bir kitap, özensiz, başarısız bir kitap tercümesi nedeniyle başarısız bir hal alabilir ve istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Kitap, dergi, katalog tercüme ve çeviri projeleriniz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ve info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşterilerimizle iletişime geçebilirsiniz.