İngilizce Türkçe Tercüme

İngilizce Türkçe Tercüme

İngilizce Türkçe Tercüme

İngilizce Türkçe tercüme bugün pek çok alanda ihtiyaç duyulan hizmetlerden birisidir.

İngilizce Türkçe Tercüme Hangi Alanlarda Gerçekleştirilmektedir?

Teknik, hukuki, tıbbi, akademik, ticari, finansal, edebi, insan bilimleri başta olmak üzere pek çok alanda İngilizce Türkçe tercüme hizmeti sağlanmaktadır.

İngilizce Teknik Tercüme

Tüm sanayi ürünleri, makine ve cihazlara ilişkin kullanım kılavuzu, katalog, broşür; elektronik cihazlar ve iletişim cihazlarları için el kitapçıkları, kalite ve güvence yönetim sertifikaları, CE belgesi ve mimarlık, mühendislik, inşaat, tekstil alanına yönelik pek çok teknik belgenin, teknik şartnamelerin çevirilerinin gerçekleştirilmesi işlemi İngilizce teknik tercüme olarak adlandırılmaktadır. İngilizce teknik tercüme işlemi esnasında teknik terminolojiye hakimiyet İngilizce Türkçe tercüme işleminin kaliteli ve güvenilir bir şekilde sağlanması adına belki de en önemli ölçüttür. Dolayısıyla İngilizce teknik tercüme işlemi esnasında mutlaka teknik terminoloji sözlüğü hazırlanmalı, çalışmalar bunun doğrultusunda sağlanmalıdır.

İngilizce Hukuki Tercüme

Kanun ve yönetmeliklerin, mahkeme kararlarının, sözleşme ve anlaşmaların, hukuki yazışmaların, beyannamelerin, vekaletname, muvafakatname, nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, uygunluk belgeleri, taahhütname, genelge, tüzük, ihale dosyaları, evlenme belgesi, boşanma belgesi ve buna benzer pek çok belgenin çevirisinin sağlanması işlemi İngilizce hukuki tercüme olarak adlandırılmaktadır. İngilizce hukuki tercüme işlemi mutlaka uzun yıllar boyunca hukuki alanda deneyimi bulunan, hukuk terminolojisine iyi düzeyde hakim, ülke hukuk sistemleri hakkında bilgi sahibi tercüman kadrosu eşliğinde gerçekleştirilmelidir.

İngilizce teknik çeviri ve İngilizce hukuki çevirinin yanı sıra akreditif, bilanço, fatura, gelir tablosı, konşimento, poliçe, ticaret sicil gazetesi gibi belgelerin çevirisi işlemine İngilizce ticari tercüme, tez, tez özeti, proje, sunum, makale gibi çeşitli konularda yapılan çevirilere akademik tercüme, tıbbi rapor, ilaç prospektüsü, tıbbi ürün ve lisans patentleri, tıbbi makaleler, web siteleri, medikal cihazların kitapçıklarının çevrilmesi işlemine tıbbi tercüme denilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli tercüme şirketi teknik, hukuki, tıbbi, akademik, ticari başta olmak üzere pek çok alanda kaliteli ve güvenilir İngilizce Türkçe tercüme hizmeti sağlamaktadır.

EN15038 Hizmet Standartları doğrultusunda çalışmalarını sürdürmekte, kalitesinden hiçbir zaman dün vermemektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli tercüme şirketinin İngilizce Türkçe tercüme hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresinden bizlere ulaşabilir, info@okeanostercume.com.tr adresinden e-postalarınızı gönderebilir ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımız veya 212 221 45 21 numaralı sabit hattımız aracılığıyla kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.