İngilizce Tercüme ve İngilizce Çeviri

İngilizce Tercüme ve İngilizce Çeviri

İngilizce Tercüme ve İngilizce Çeviri Hizmeti

İngilizce’nin hayatımızın birçok alanında olduğu gibi İngilizce tercüme ve İngilizce çeviri hayatımızın vize, iş, eğitim, evlilik, seyahat, vatandaşlık, şirket kuruluşu, sağlık, kültür ve daha birçok alanında karşımıza çıkmaktadır.

İngilizce, birçoğumuzun anladığı ama daha azımızın konuşabildiği ya da derdimizi anlatabilecek düzeyde konuşabildiğimiz bir dil. “Ya dışındasındır çemberin ya da içinde yer alacaksın” şarkı sözünü hatırlatan bir dil, hep bir tık mesafede kalıp tam oldu bu diyemediğimiz bir dil...

Modern İngilizce, “küresel ortak dil” veya “Dünya dili İngilizce” olarak anadili farklı olan insanların konuştuğu ilk dil olarak tanımlanmaktadır. İngilizce’nin bu denli hayatımızın içerisinde olması ile birçok alanda İngilizce tercüme ve İngilizce çeviri hizmeti alma gereksinimi doğmaktadır.

İngilizce Türkçe Türkçe İngilizce Tercüme ve Çeviri Alanlarından Bazıları

İngilizce Türkçe - Türkçe İngilizce Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri Hizmeti

Teknoloji dünyanın birçok yerinde durmadan dinlenmeden gelişme göstermektedir. Bu gellişmelerin global düzeyde takibi, paylaşımı, üretimi ve ticareti planlanırken hangi ülkede olursa olsun yerel dilin yanı sıra tüm dökümantasyon ve kaynaklar bir de İngilizce olarak düzenlenmektedir.

Türkiye’nin dünyanın dört bir yanından ithal ettiği tüm elektrikli ya da elektronik ürünler, gemiler, tekneler, denizaltılar, araçlar, makineler vs gibi birçok ürünün teknik dökümanları İngilizce Türkçe teknik tercüme ve İngilizce Türkçe teknik çeviri işleminden geçmelidir. Kullanım kılavuzlarının ya da kitapçıkların kullanıcıya ulaşması sırasında çok sayıda İngilizce Türkçe teknik tercüme ya da İngilizce Türkçe teknik çeviri olarak düzenlenmektedir. İngilizce Türkçe teknik tercüme ve İngilizce Türkçe teknik çeviri yapılırken en önemli unsur, teknik terminoloji nin doğru, tutarlı ve yerinde kullanımıdır. Teknik tercüme ve teknik çeviri projeleri konularına göre kategorize edilir ve alanında uzman ve deneyimli İngilizce tercüman ve İngilizce editör tarafından gerçekleştirilir.

İngilizce Türkçe Hukuki Tercüme ve İngilizce Türkçe Hukuki Çeviri

Hukuk, dünyanın en eski bilim dallarından biridir. Hukuk, düzen, sistem, kurallar ve refah demek. İngilizce Türkçe hukuki tercüme ve İngilizce Türkçe hukuki çeviri vize işlemleri, şirket kuruluşları, gayrimenkul alım satım devir işlemleri, eğitim, vize, vatandaşlık, mahkeme, turizm gibi tüm işlemlerde İngilizce Türkçe – Türkçe İngilizce hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri hukuk alanında eğitim almış, deneyimli, uzman İngilizce tercüman ve İngilizce editörler tarafından yapılır.

İngilizce Türkçe Tıbbi Tercüme ve İngilizce Türkçe Tıbbi Çeviri

İngilizce Türkçe – Türkçe İngilizce tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri labratuar sonuçları, tahliller, konstültasyon, reçete, prospektüs, hastane web siteleri, doktor siteleri, hasta dökümanları, tıbbi makale, kitap kaynak gibi dökümanların İngilizce tıbbi tercüman ve İngilizce tıbbi editör tarafından İngilizce Türkçe Türkçe İngilizce tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri işlemleri yapılmaktadır. İngilizce tıbbi tercüme ve İngilizce tıbbi çeviri işlemleri terminolojisi gereği profesyonellik gerektirmektedir.

İngilizce Türkçe Türkçe İngilizce Yeminli Tercüme ve Yeminli Çeviri

Matbu evraklar, vize evrakları, sözleşme ve daha birçok evrakın İngilizce Türkçe Türkçe İngilizce yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemine ihtiyaç duyulmaktadır. Yeminli tercüme noterlik makamında noter huzurunda yeminini etmiş İngilizce yeminli tercüman tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olarak düzenlenmektedir.

İngilizce Türkçe Türkçe İngilzice Noter Onaylı Tercüme ve Noter Onaylı Çeviri

İngilizce Türkçe Türkçe İngilizce noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri, yeminli tercüme gibi yeminli tercüman tarafından çevrilir ve kaşe imza yapılır. Sonrasında tercümanın yemin zabıtının bulunduğu noterlik makamında İngilizce Türkçe Türkçe İngilizce noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri olarak noter tarafından tasdik edilir. Tasdik işlemleri müşteri talebi ya da ibraz edilecek resmi makam tarafından belirlenir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana kaliteli, uygun fiyatlı ve hızlı çeviri anlayışını etik değerlerine ve ilkelerine bağlı kalarak yerine getirmektedir.

İngilizce Türkçe tercüme, Türkçe İngilizce tercüme, İngilizce Türkçe çeviri, Türkçe İngilizce çeviri ve acil İngilizce tercüme hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.