İngilizce Tercüme Nasıl Yapılır?

İngilizce Tercüme Nasıl Yapılır?

İngilizce Tercüme Nasıl Yapılır?

Pek çok birey farklı gerekçelerden ötürü İngilizce tercüme işlemine başvurmaktadır. Tercüme edilecek metnin içeriği hemen hemen her konuda olabilir. Söz gelimi; Adli ve hukuki, siyasi ve devletlerarası belge, noter işlemleri veyahut günlük metinler olarak tasnif edilmekle birlikte örnekler çoğaltılabilmektedir. Ancak tercüme edilecek metnin içeriği ve biçimsel nitelikleri ne olursa olsun, İngilizce tercüme  ve İngilizce çeviri işleminin ritüellerine uygun olarak çevrilmesi gerekmektedir. Tercüme işlemi ifa edilirken riayet edilmesi gereken usul ve ritüeller ise tercümeyi bu noktada ehliyet ve liyakat sahibi uzman kimseler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde sizler, tercüme işleminden beklediğiniz başarıyı elde edemeyeceksiniz. Bu itibarla profesyonel tercüme şirketlerine başvurmalı ve tercüme işleminizi sorunsuz bir şekilde hallettirmeniz gerekmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi geniş ve uzman tercüman ve editör kadrosu sayesinde tercüme sektöründe yıllardır başarı elde etmeye devam etmektedir. İngilizce tercüme konusunda yurt içi ve yurt dışında EN 15038 Tercüme Kalite Standartları çerçevesinde hizmet vermeye devam eden Okeanos, kaliteli tercüme konusundaki istikrarını ilk günden bu yana sürdürmektedir.

Özel yazılım ve programları sayesinde profesyonel ve şeffaf hizmet sağlayan Okeanos Tercüme ilk günden bu yana tüm dillerde olduğu gibi İngilizce yeminli tercüme konusunda da profesyonel hizmet sağlanmaktadır. İngilizce yeminli tercüme alanında kadrolu yeminli tercümanları ile anında yazılı ve sözlü tercüme desteği sağlamaya yıllardır Perpa Ticaret Merkezi ( Perpa ) ’nde hizmet vermektedir.

Resmiyet kazanması gereken tüm İngilizce tercüme evraklarına en kısa sürede İngilizce yeminli tercüme hizmeti Cumartesi günleri de sağlanmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme tercüme hizmetlerini uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme kriterleri ile birlikte ve değerlerine bağlı kalmayı sürdürerek sunmaktadır.

İngilizce acil tercüme işlemini gerçekleştirecek tercümanda aranması gereken bazı nitelikler vardır. Öncelikle tercümanın İngilizce’ nin teknik terminoloji bilgisine hâkim olması ve İngiliz kültür ve edebiyatını yakından tanıması gerekmektedir. Zira kimi İngilizce metinlerin içerisinde İngilizlere has birtakım deyiş ve kalıplar bulunmaktadır. İngilizce acil tercüme projesinin terminolojisine ve edebiyatına uzak bir tercüman metinde yer alan bazı kalıpları ve deyişleri başarılı bir şekilde çeviremeyecektir. Öte yandan tercümanın İngilizce yazım kuralları ve noktalama bilgisine fevkalade hâkim olmalıdır. Aksi takdirde metinde yer alan vurgular ve bilhassa belirtilen tümceler gözden kaçırılacak ve dolayısıyla yine beklenen başarı elde edilemeyecektir. Sadece İngilizce hâkimiyeti ise doğru ve başarılı bir tercümenin ifası için yeterli olmamaktadır. Aynı zamanda tercümanın metni çevireceği hedef dile de hâkim olması gerekmektedir. Yani Türk dilinin tüm unsur ve öbeklerini bilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde İngilizceye ne kadar hâkim olursa olsun tercüman, Türkçe noktasında zayıf ise tercüme tam anlamı ile başarılı gerçekleşmeyecektir. Sizlerde İngilizce acil tercüme işlemleriniz için bizlere başvurabilir ve alanında uzman tercümanlarımız ve sizlerin memnuniyetini esas alan hizmet anlayışımız ile gönül rahatlığıyla tercümelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İngilizce tercüme, İngilizce çeviri, İngilizce acil tercüme ve İngilizce yeminli tercüme hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimi ile iletişime geçebilirsiniz.