Hukuki Tercüme ve Hukuki Çeviri

Hukuki Tercüme ve Hukuki Çeviri

Hukuki Tercüme İşleminde Kalitenin Adresi

Doğumundan reşit olmasına, nişan ve evlilikten boşanma sürecine ve ölümden miras paylaşımına değin hayatın her alanında ister genel ister özel olsun kanunlar yer alıyor. Bundan dolayıdır ki bireysel yahut kurumsal yapacağımız pek çok işlem hukuki nitelikle ve yazılı metinle olmak durumundadır. Bu itibar kapsamında günümüzde pek çok kez hukuki tercüme hizmetine başvurmaktayız.

Hukuki Tercümede Uluslararası Setifika Kapsamında Kalite Güvencesi

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme hukuki teammüller ve kanunlar konusunda hassasiyetini alanında öncü olduğu hukuki tercüme sürecinde profesyonel bir ekip ile başarı basamaklarını tek tek tırmanmıştır. Hukuki tercüme alanında da diğer alanlarda olduğu gibi titiz ve prensip sahibi çalışmalarını uluslararası kalites standardı olan EN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında yürüterek kaliteli tercüme hizmetini güvence altına almaktadır. Hukuki tercüme ifa edilirken dikkat edilmesi gereken kurallar ve aranması gereken nitelikler bulunmaktadır. Bunlardan ilki doğal olarak tercümanın hukuk donanımının olmasıdır. Çünkü metin içerisinde yer alan hukuk kalıpları, hukuka aşina olmayan kimseler tarafından anlaşılamamaktadır. Söz gelimi kamu tüzel kişilikler, idari ve kamu hükümleri, icra, iflas ve borç ilişkileri vatandaşlık yükümlülükleri, özel ve kamu hukuku genel bilgileri gibi kategorize edilebilir. Hukuk alanında işlem gören dosyaların büyük çoğunluğu yeminli hukuki tercüme olarak düzenlenmektedir. Yeminli hukuki tercüme alanında son teknoloji ile hizmet veren Okeanos dünyanın önde gelen kurum ve kuruluşlarına bu alanda hizmet sunmakta ve sektörün tercih edilenleri arasında ilk sıralarda yerini almaktadır.

Dolayısıyla tercüman dil ve tercüme noktasında ne kadar başarılı olursa olsun hukuk noktasında genel bir bilgiye sahip değilse metin içerisinde yer alan ifadeleri çözümleyemeyecek ve dolayısıyla hedef metne aktaramayacaktır. Elbette bu durum istenen bir netice değildir. Bu itibarla tercümanın metin dilini, metin içeriği olan hukuk bilgisini ve hedef dili çok iyi bilmesi gerekmektedir. Buna bağlı olarak
Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme profesyonel bir ekip oluşturarark global pazardaki yerini almıştır.

Her Proje Yeni Bir Macera Yeni Bir Başlangıç

Tüm tercüme ve yeminli hukuki tercüme işlemlerinde müşterilerine aradıkları kaliteyi sunmayı amaçlayan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme, müşteri odaklı yaklaşmakta ve her kurum ve her bireye özgü çözümler sunmaktadır. Faaliyet alanları, prosesleri, öncelikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda her birmüşterisine kalıp paket programdan ziyade birey ve kuruma özgü çözümler sunmakta, her projede ilk günkü heyecanı ve yılların deneyimi ile birlikte yaklaşmaktadır.

Sürenin öncelikleri arasında ilk yerini alanlardansanız Okeanos’un firmanıza özel sunacağı acil hukuki tercüme fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Bazılarımız için yetmez 24 saat ve bitmez bütün bitmesi gerekenler. Global pazarda faaliyet gösteren firmalardansanız, saat farkı, dil farkı iş akışınızı sekteye uğratıyorsa saatleri değil ama dilleri sizin için değiştirebiliriz.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme, acil hukuki tercüme sürecinde eş zamanlı çeviri ve kontrol mekanizmaları sayesinde zamanında ve kaliteli hizmet anlayışı ile uluslararası markadır. Son günde ortaya çıkan ihale dosyaları, sözleşmeler ve daha fazlasına sahipseniz acil hukuki tercüme konusunda Okeanos Tercüme ile iletişime geçmelisiniz.

Sizler de hukuki tercüme noktasında Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme irtibata geçebilir ve yüksek başarıda bir hukuki tercüme için gerekli niteliklere sahip tercümanlarımız aracılığı ile işlemlerinizi ifa ettirebilirsiniz. Sizlerin memnuniyetinizi ve beklentilerinizi tatmin etmek amacı ile hizmet vermekte ve çalışmalarımızı bu doğrultuda yönlendirmekteyiz. Uzun yıllardan bu zamana yaptığımız tercüme hizmeti sayesinde edindiğimiz deneyim ve kalite standartlarının ötesine ulaşma gayemiz sizlerin katiyen problem yaşamadan tercüme işleminizi halletmenizi sağlamaktadır.

Hukuki tercüme ve hukuki çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.