Hukuki Tercüme ve Hukuki Çeviri

Hukuki Tercüme ve Hukuki Çeviri

Hukuki Tercüme ve Hukuki Çeviri

Hukuk, iki farklı ülke arasında yaşanan her sürecin temel taşıdır. Uluslararası ilişkilerin ya da işlmelerin hepsi hukuk sistemi üzerine kurulmaktadır.

Hukuk dünyanın en eski bilim dallarından biridir. Ayrıca hukuk terminolojisi bazen çok ağır ve ağdalı bir anlatıma sahip olabilmektedir. Bazen kendi anadilimizde okuduğumuz hukuki bir metinde anlaşılması güç terimler ve cümle yapıları olmaktadır.

Hukuki tercüme ve hukuki çeviri yapacak tercümanların hukuk alanında eğitim almış kişilerden oluşması gerekmektedir.

Hukuki terminoloji farklı hukuk sistemlerinde farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle hukuki tercümanlar çeviri yaptıkları her iki dilin yaşandığı ülkenin hukuk sistemi ve terminolojisi hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Hukuki tercümanların güncel gelişmelerden değişen yasa ve düzenlemelerden haberdar olması ve sürekli kendisini güncelemelidir.

Ayrıca hukuki tercüme ve hukuki çeviri dosyaları genellikle resmi makamlarda kullanılması sebebiyle çoğunlukla yeminli hukuki tercüme ve noter onaylı hukuki tercüme şeklinde onaylı olarak da hazırlanmaktadır.

Vekaletname

Muvaffakatname

Alım satım akdi

Boşanma kararı

Velayet davaları

Dernek iç tüzüğü

Genelgeler

Taahhütname

Kararname

İhbarname

Beyanname

İhtarname

Yönetmelikler

Vergi Evrakları

Vasiyetler

Mahkeme kararı

Tapu

Senet

Sözleşme

Yasa maddeleri

AB Mevzuatı

Ticari sözleşme

Şirket tüzüğü

Teknik ve İdari şartnameler

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme olarak hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemlerinde uygun fiyat, kalite ve hizmeti bir arada sunuyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana etik ilkelerimize bağlılığımızı koruyoruz ve şeffaflık politikasını önceliklerimiz arasında tutuyoruz.

Hukuki tercüme ve hukuki çeviri projeleri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan veya 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.