Elon Musk’ın Paylaştığı Kulaklarınızı Delip Geçecek Roket Testi

Elon Musk’ın Paylaştığı Kulaklarınızı Delip Geçecek Roket Testi

Elon Musk’ın Paylaştığı Kulaklarınızı Delip Geçecek Roket Testi

Birçok kişinin ilham kaynağı olan ve yaptığı her davranış yakından takip edilen Elon Musk’tan yeni bir paylaşım geldi.

SpaceX firmasının sahibi Elon Musk’tan roket denemesi videosu geldi. Mars’a seyahat konusunda büyük çalışmalar ve ciddi denemeler yapan Elon Musk, projenin en önemli ayağı olan Starship uzay gemisinin en önemli parçasını test ettiklerini açıkladı. Musk’ın Twitter sosyal medya ağı üzerinden paylaştığı test görüntüleri gerçekten de kulaklara zarar.

100 yolcu kapasitesine sahip Starhip Mars’a yolculuk sırasında kullanılacak. Bu nedenle çok farklı evrelerde çok farklı teslerden geçmesi gereken Starship, insan barındırsa da barındırmasa da uzaya yapılacak seyahatte Dünya yerçekim yasasına karşı gelmek üzere çalışmaları devam ediyor. Starship’e bu bağlamda özel tasarlanan roketler Raptor olarak adlandırılıyor.

Raptor’un yeni bir rekor kırarak Dünya’dan ayrılacağı iddia edilirken, tüm testleri gibi ürettikleri güç, verimli çalışıp çalışmayacağı yeryüzünde test ediliyor.

Starship Raptor uçuş roketinin ilk ateşlemesi! SpaceX takımının mükemmel çalışması gurur verici.

Elon Musk, fotoğraftaki yeşil tonların kameranın doygunluk ayarlarından kaynaklandığını belirtiyor. Bu tone neden olan unsurlardan biri de alev içinde yanmakta olan bir miktar Bakır’dan kaynaklandığını açıkladı.

SpaceX yıllardır hummalı bir şekilde bu Raptor adı verilen roketler üzerinde çalışmaları sürerken roketin tasarımı bu yıllar içerisinde defalarca kez değişerek son halini aldı.

İlk Yolculuk 9 Kişi İle Ay’a Yapılacak

Japon milyarder iş adamı Yusaku Maezawa, geçen yıl 9 kişilik ücret ödeyerek ilk seyahatte yerini alıyor. Kendisi ile birlikte 8 sanatçı götürmeyi planlayan Yusaku’nun ilk seyahati Ay’a olacak ve eğer bu seyahat başarılı olursa bir sonraki seyahat Mars’a olacak.

PAYLAŞIMIN VİDEO LİNKİ

https://twitter.com/elonmusk/status/1092272377889738753