Beşiktaş Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Beşiktaş Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Beşiktaş Yeminli Tercüme, Beşiktaş Tercüme ve Beşiktaş Çeviri Hizmetimiz

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli tercüme şirketi İstanbul’un tüm ilçelerinde olduğu gibi Beşiktaş ilçesinde de Beşiktaş tercüme ve Beşiktaş çeviri hizmetlerini sürdürmektedir.

Beşiktaş, 8,4 km uzunluğunda sahili olduğu İstanbul Boğaz’nın Rumeli yakasında yer alan ilçe Şişli, Kağıthane, Beyoğlu, Sarıyer ilçelerine komşudur. Beşiktaş ilçesinin nüfusu 188.793 olup yüzölçümü 11 km2’dir. Beşiktaş ilçesi sınırları içerisinde üniversiteler, iş merkezleri ve çok sayıda tarihi esere sahiptir. Yüzölçümü küçük bir semt olmasına karşın Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün bağlantı noktalarını bulundurması sebebiyle günlük ortalama 2 milyon kişinin uğrak noktasıdır. Beşiktaş’ın, tarihi boyunca çok sayıda isimle anılmasının nedeni Osmanlı dönemine kadar sabit bir yerleşim yeri omamasından kaynaklanmaktadır. Beşiktaş’ın orjinal adının Barbaros Hayreddin Paşa’nın gemilerini bağlamak amacıyla diktirdiği beş taştan gelmekte ve asıl adının “Beştaş” olduğu bilinmektedir.

17. yüzyılda Beşiktaş koyu doldurulmaya başlandı. Bu bölgede padişahların dinlence ve eğlenceleri için bir Hasbahçe yapıldı. Bu bölgede yapılan kasırlar ve saraylar uzun süre Beşiktaş Sahilsarayı adıyla anıldı.

Beşiktaş, refah ve yaşanabilirlik ve kültürel açıdan yaşanması en yüksek olan A derecesine sahip bir ilçedir. Beşiktaş, özellikle son yıllarda uluslararası bir iş ve turizm merkezi halini almış, çok sayıda iş merkezleri ve oteller yer almıştır. Beşiktaş sınırları içerisinde İstanbul geneline hizmet veren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü, Türkiye İstatistik Kurumu İstanbul Bölge Müdürlüğü, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, İstanbul Jandarma Bölge Komutanlığı, İstanbul Merkez Komutanlığı, TRT İstanbul Televizyonu, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Gayrettepe Ek Hizmet Binası gibi kamu kurumları yer almaktadır.

Beşiktaş Teknik Tercüme ve Beşiktaş Teknik Çeviri Hizmeti

Beşiktaş teknik tercüme ve Beşiktaş teknik çeviri işlemi ilçe sınırları içerisinde global ticarete ve ilişkilere sahip ve bu anlamda faaliyet yürüten firmalar tarafından talep edilmektedir. Katalog, kullanım kılavuzu, CE belgesi, makine ve cihazların broşürleri, TÜV sertifikası, makine ve cihaların katalogları, ISO ve TSE belgeleri, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, üretim ve imalat cihazları kullanım kılavuzları, bilgisayar ve teknik eğitim setleri, teknik belgeler, hakediş ve fizibilite raporları, ar ge raporları, teknik şartname ve ÇED raporlarının bu bağlamda Beşiktaş teknik tercüme ve Beşiktaş teknik çeviri işlemleri gerçekleştirilmektedir. Beşiktaş teknik tercüme ve Beşiktaş teknik çeviri işlemi yapılırken teknik terim uygunluğu, terminolojik bütünlük ve cümlelerin kısa, anlaşılır olması büyük önem taşımaktadır. Beşiktaş teknik tercüme ve Beşiktaş teknik çeviri hizmeti alanında uzman, deneyimli ve teknik konuya hakim tercüme ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Beşiktaş Hukuki Tercüme ve Beşiktaş Hukuki Çeviri Hizmeti

Beşiktaş hukuki tercüme ve Beşiktaş hukuki çeviri hukuk terminolojisine sahip, vekaletname, ihtarname, ihbarname, muvaffakatname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, dernek iç tüzüğü, genelgeler, taahhütname, kararname, beyanname, yönetmelikler, vergi evrakları, vasiyetler, mahkeme kararı, tapu, senet, sözleşme, yasa maddeleri, AB mevzuatı, ticari sözleşme, şirket tüzüğü ve teknik ve idari şartnameler gibi evraklarda talep edilmektedir. Beşiktaş hukuki tercüme ve Beşiktaş hukuki çeviri işlemi alanında uzman deneyimli ve profesyonel hukuk eğitimi almış ve ülkelerin hukuk sistemleri ve terminolojileri hakkında bilgi sahibi kişiler tarafından yapılmaktadır.

Beşiktaş Yeminli Tercüme ve Beşiktaş Yeminli Çeviri Hizmeti

Beşiktaş yeminli tercüme ve Beşiktaş yeminli çeviri hizmeti kimlik, pasaport, ehliyet, ruhsat, diploma, sertifika gibi birçok evrakta, vize, evlilik, ikamet, şirket kuruluşu vb konularda talep edilmektedir.

Beşiktaş Noter Onaylı Tercüme ve Beşiktaş Noter Onaylı Çeviri Himzeti

Beşiktaş noter onaylı tercüme ve Beşiktaş noter onaylı çeviri hizmeti yeminli tercüme işlemi sonrasında noterlik makamında noter tarafından tasdik edilerek gerçekleştirilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana tüm ekibi ile birlikte profesyonel hizmetini etik ve ilkelerine bağlı çalışmaları ve hız, uygun fiyat ve kaliteli tercüme politikası ile birlikte sürdürmektedir.

Beşiktaş yeminli tercüme, Beşiktaş tercüme ve Beşiktaş çeviri hizmeti hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ülkemiz genelinde ücretsiz kargo hizmetimiz bulunmaktadır.