Arapça Tercüme ve Arapça Çeviri

Arapça Tercüme ve Arapça Çeviri

Arapça Tercüme ve Arapça Çeviri Hizmeti

Arapça, özellikle son yıllarda çok daha yoğun gündemde ve hayatımızın içindedir. Türkiye’nin son yıllarda aldığı göç sonrası şirket kuruluşu, evlilik, ticaret, ikamet, vatandaşlık, çalışma, eğitim gibi alanlarda Arapça Türkçe - Türkçe Arapça tercüme ve çeviri işlemleri düzenlenmektedir.

Dünyanın en çok konuşulan 5. Dili olup, günümüzde 60 ülkede konuşulan ve Birleşmiş Milletler dahil birçok ülkede resmi dildir.

Arapça Türkçe - Türkçe Arapça Tercüme ve Çeviri Alanlarından Bazıları

Arapça Türkçe -Türkçe Arapça Hukuki Tercüme ve Hukuki Çeviri

Arapça Türkçe- Türkçe Arapça hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemi sözleşme, vekaletname, kitap, tüzük, genelge, şirket ana sözleşmesi ve daha birçok evrak üzerinde gerçekleştirilir. Arapça, Türkçe’dekinin tersine sağdan sola yazılır ve okunur dolayısı ile düzenleme bu şekilde yapılmaktadır. Arapça Türkçe-Türkçe Arapça hukuki tercüme ve hukuki çeviri yapılırken dikkat edilmesi gereken alfabe değişikliğinden dolayı ortaya çıkan isim, ünvan, adres gibi özel adların yazımı konusunda dikkat edilmesi gerekmektedir.

Arapça Türkçe -Türkçe Arapça Yeminli Tercüme ve Yeminli Çeviri

Arapça yeminli tercüme, resmi makamlara verilmek üzere Arapça yeminli tercüman tarafından düzenlenen ıslak imzalı kaşeli evraklardır. Arapça Türkçe Türkçe Arapça yeminli tercüme ve yeminli çeviri noterlik makamında noter huzurunda Arapça tercümanın yazılı ve sözlü çeviri yapabileceğine dair diploma benzeri evraklarla ispat ettikten sonra bu sıfatı elde eden kişiler tarafından yapılır.

Arapça Türkçe- Türkçe Arapça Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri

Web siteleri, makine kılavuzları, teknik kitapçıklar, kataloglar gibi evrakların Arapça Türkçe- Türkçe Arapça teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri yapılır. Arapça Türkçe-Türkçe Arapça teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi yapılırken cümleler kısa, net, ve doğru terimleri kullanarak gerçekleştirilmelidir.

Arapça Türkçe- Türkçe Arapça Akademik Tercüme ve Akademik Çeviri

Tüm akademik dökümanların Arapça Türkçe-Türkçe Arapça akademik tercüme ve akademik çeviri alanında uzman, deneyimli tercüman ve editörler tarafından gerçekleştirilir. Akademik tercüme dosyaları aynı zamanda terminolojilerine göre ayrılır ve terminolojisine dikkat edilerek çeviri yapılır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana ilkeli ve etik değerlerine bağlı ve uygun fiyatlı, kaliteli, hızlı tercüme yapmaya devam etmektedir.

Arapça Türkçe -Türkçe Arapça tercüme ve çeviri hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.