Akademik Tercümede Okeanos...

Akademik Tercümede Okeanos...

Akademik Tercümede Okeanos...

Bilgi ve teknoloji çağı olan günümüzde eğitim seviyesinin yükselmesi ve global çerçevede gerçekleştirilme oranının artması ile akademik tercüme nin hayatımızdaki varlığı her geçen gün artış gösteriyor. Her birey ister istemez eğitimi ile ilgili yahut işi ile ilgili akademik bilgi içeren metinlerle muhatap olmaktadır. Bilim dünyasının engin derinliklerindeü hemen her akademik çalışma yürüten bireyin yolu farklı dillerde akademik kaynaklarla kesişmektedir. Bazı hallerde ise elde olan bu akademik metinlerin kimi gerekçelerden ötürü akademik tercüme hizmeti görmesi gerekmektedir. Ancak akademik çeviri hizmetinin çok ciddi ve titiz bir çalışma ele alınması gerekmektedir. Zira özellikle acil akademik tercüme içeriğine sahip metinler direkt anlam odaklı sözcükler ve terimler içermektedir. Dolayısıyla bu noktada liyakat ve ehliyet sahibi olan kimseler tarafından ifa edilmesi gerekmektedir. İlk olarak acil akademik çeviri metninin içeriğinde, terminolojisinde yer alan akademik konu hakkında çevirmenin uzmanlığının olması gerekmektedir. Söz gelimi bahsi geçen acil akademik tercüme metni hukuk ile ilgiliyse, çevirmenin ya hukuka uzak olmayan bir eğitimi, yahut bilgisi ya da deneyimleri yoksa kaliteli tercüme ortaya çıkması çok zor olacaktır. Mesela hukuk doktrini hakkında gelen bilgiler edinmeli ki bu sayede doğru bir çeviri hizmeti sağlansın. Bu anlamda Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi, tercüme kalitesini uluslararası kalite standartları kapsamında sürdürmekte ve belirli periyotlarla EN 15038 Hizmet Kalite Standartları denetimlerine tabi olarak her seferinde kalitesini tekrar tekrar tescillemektedir.

Sonrasında asıl metin paragraf yapısı, tümce öbekleri ve kelime türleri olarak kategorize etmeli ve titiz bir çalışma gerçekleştirmelidir. En nihayetinde ise asıl metin ile çeviri metin kıyaslanmalı gözden kaçan detaylar tekrar incelenmelidir. Aksi takdirde gözden kaçırılan ufak hatalar metnin geneline olumsuz bir şekilde yansımakta ve bu itibarla anlam baştan aşağı kaymaktadır. Kurulduğu günden bu yana tercüme sektörünün lider firmaları arasında yoluna devam eden Okeanos akademik tercüme projelerinde tercüman, editör, denetmen, kotrolörlerden oluşan alanında uzman ekiple kalitesini ölümsüzleştirmektedir.

 Akademik çeviri işlemi için bizlere başvurabilirsiniz. Uzun yıllardır verdiğimiz hizmetlerin neticesinde edindiğimiz deneyim ve kalitemizi ortaya koyuyor ve müşteri memnuniyetini sağlıyoruz. Akademik metnin konusuna göre alanında en başarılı çevirmenimiz gayet hummalı ve disiplinli bir çalışma ile işleme başlar. Bununla birlikte çeviri işlemleri bir yandan doğru ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirilirken öte yandan da sizlerin arzu ettiği gibi kısa zamanda noktalanmakta ve sizlere teslim edilmektedir.

Akademik tercüme ve akademik çeviri projeleriniz, detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0552 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.