Acil Tercüme ve Acil Çeviri

Acil Tercüme ve Acil Çeviri

Acil Tercüme ve Acil Çeviri

Globalleşen dünyada teknoloji, ulaşım ve iletişimin artması ile hayatımızın birçok noktasında birçok insanın yolu başka bir ülke ile kesişiyor. Eğitim, sağlık, ticaret, turizm ve daha birçok nedenle yolu yurtdışına düşen kişilerin ilk ihtiyaçlarından biri de tercüme ve çeviri hizmetidir. Vize evrakları, oturum ve vatandaşlık evrakları, şirket kuruluşu, ortaklık işlemleri, sağlık turizmi için hastane raporları gibi çok sayıda evrakın tercümesi yapılmaktadır. Bu evraklar tercüme, yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme şeklinde hazırlanmaktadır.

Bazı durumlarda tercüme ve çeviri hizmeti ihtiyacı son anda ortaya çıkabilir ve bu nedenle tercüme ve çeviri hizmeti acil tercüme ve acil çeviri olarak değişmektedir. Teslim tarihi müşteri tarafından belirlenir ve zaman sınırlıdır. Acil tercüme şirketi müşterinin talep ettiği teslim tarihinde dosyayı yetiştirmekle mükelleftir.

Son anda ihaleye yetiştirilmesi gereken evraklar, vize başvurusunda son anda ortaya çıkan evrak ya da onay işlemleri, sağlık sorunlarına yurtdışında hızlı çözüm aramak amacıyla düzenlenmesi gereken acil tercüme ve acil çeviri evrakları büyük bir titizlilikle belirlenen teslim tarihinde yerine getirilmelidir.  

Hukuki Acil Tercüme ve Hukuki Acil Çeviri

İki ülke arasında gelişen tüm süreç hukuki temellere dayandırılmaktadır. Sözleşme, anlaşma, boşanma evrakları, dava dosyaları, mevzuat, tüzük, gibi hukuki tercüme ve hukuki çeviri evrakları öngörülen teslim tarihinden daha erken sürede tamamlanmalıdır. Bu nedenle bu işlemler hukuki acil tercüme ve hukuki acil çeviri kapsamında ele alınır. Acil hukuki tercüme ve acil hukuki çeviri profesyonel, deneyimli ve her iki ülkenin hukuk sistemini ve terminolojisini iyi şekilde bilmelidir.

Teknik Acil Tercüme ve Teknik Acil Çeviri

Özellikle ithalat ve ihracatı yapılan ürünlere dair işlemler ve evraklara dair teknik acil tercüme ve teknik acil çeviri ihtiyacı oluşur. Teknik acil tercüme ve teknik acil çeviri işlemleri büyük titizlikle yapılmalı, teknik acil tercüme ve teknik acil çeviri dosyalarının tercüme ve edit işlemleri eş zamanlı yürütülmektedir. Teknik tercüme ve teknik çeviri alanında uzman tercümanlar tarafından yapılır. Teknik tercüme ve teknik çeviri dosyalarında cümleler kısa, net ve anlaşılır olmalı ve doğru terimler kullanılmalıdır.

Finansal Acil Tercüme ve Finansal Acil Çeviri

Şirket ortaklıkları sırasında ya da yasal işlemler sırasında bilanço, mali tablolar, grafikler, faaliyet raporları, gibi dosyaların finansal acil tercüme ve finansal acil çeviri işlemi yapılmaktadır. Finansal acil tercüme ve finansal acil çeviri sırasında rakamlar ve terimlerin doğru kullanılması çok önemlidir.

İthalat İhracat Alanında Acil Tercüme ve Acil Çeviri

Ürün ithalat ve ihracatı yapan kişi ve firmalar için geçen her sürenin önemi çok yüksek düzeydedir. Acil İthalat İhracat Tercüme ve Acil İthalat İhracat Çeviri hizmeti tüm faaliyet alanlarınız için rahatlıkla talepte bulunacağınız türdendir.

Akademik Acil Tercüme ve Akademik Acil Çeviri

Yurtdışı makalelerde yayınlanması istediğiniz akademik çalışma ve makalaleriniz için akademik acil tercüme ve akademik çeviri hizmeti sunan şirketimiz akademik çalışmanızın türüne ve içeriğe göre uzman tercüman ve editör kadrosu ile İstanbul’un Şişli, Beşiktaş, Kadıköy, Ümraniye, Üsküdar başta olmak üzere tüm ilçelerine ve tüm Türkiye’ye geniş kadrosu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yeminli Acil Tercüme ve Yeminli Acil Çeviri

Tüm resmi makamlarda ve vize işlemlerinde yeminli acil tercüme ve yeminli acil çeviri işlemi yapılmaktadır. Nüfus kayıt örneği, pasaport, kimlik, doğum belgesi, ölüm belgesi, tapu, sabıka kaydı, diploma, sertifika, transkript gibi evrakların yeminli acil tercüme ve yeminli acil çeviri işlemleri yapılmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana tüm müşterilerine geniş dil yelpazesinde acil tercüme ve acil çeviri hizmeti sunmaktadır. Etik değerlerine ve ilkelerine bağlı çalışmaya ncelikli olarak yer veren Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme uygun fiyatlı, kaliteli ve hızlı tercüme hizmeti ile müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarına profesyonel anlamda çözümler sunmaktadır.

Acil tercüme ve acil çeviri için daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.