Yeminli Tercüman Nasıl Olunur?

Yeminli Tercüman Nasıl Olunur?

Yeminli Tercüman Nasıl Olunur?

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tüm gençlere ve tercüme konusunda kariyer yapmak isteyen tercümanlara kariyer imkanı sunmaktadır.

Yeminli Tercüman Nedir?

En az iki dilde yazılı ve sözlü tercüme yapabilen tercümanların noterlik makamında noter karşısında yemin ederek yemin zaptının çıkarılmasının ardından aldığı unvandır.

Yeminli Tercüme Nedir?

Yeminli tercüman tarafından yapılan tercüme ve çeviri evraklarının ıslak imza ve kaşe yapılarak resmiyet kazanması işlemidir.

Bazı resmi evrakların tercüme ve çeviri yapılmasının ardından tercüme evrakının da resmiyet kazanması gerekmektedir. Buna bağlı olarak resmi evrakların tercüme ve çeviri işlemi müşteri istemi doğrultusunda yeminli tercüme ya da noter yeminli tercüme olarak düzenlenmektedir.

Yeminli Tercüman Olma Şartları Nelerdir?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • En az iki dilde yazılı ve sözlü çeviri yapabiliyor olmak ve ispat edebilmek
  • Sabıka kaydının bulunmaması
  • Yemin zaptı alınan noterlik makamı ile aynı il sınırlarında ikamet ediyor olmak

Noter Yeminli Tercüme Nedir?

Müşteri talebi ya da kurum talebi sonrasında tercümesi yapılan bazı evrakların resmi makamlar tarafınca tasdik edilmesi gerekir. Tercüme ve çeviri evraklarının resmiyet kazanması noter tasdiki ile sağlanmaktadır. Bu sebeple yeminli tercüme bürosu tarafından tercüme ve çeviri işlemi sağlanan evrakların noterlik makamında noter tarafından noter yeminli tercüme ve noter yeminli çeviri olarak tasdiki yapılmaktadır.

Adli Yeminli Tercüman Nasıl Olunur?

Yeminli tercümanların adliyenin belirlediği tarihlerde belirlediği koşulları sağlayarak yapılan başvuruların ardından edinilen unvandır. Adli yeminli tercüman adliyelerde mahkeme, dava ve savcılıklarda yapılan tercüme ve çeviri işlemidir.

Tercüme ve tercümanlık bölümü mezunlarının en büyük araştırması olarak ilk sıralarda yeminli tercüman ne kadar kazanır, yeminli tercüman maaşları, yeminli tercüman belgesi nereden alınır soruları dönmektedir. Buna bağlı olarak sağlanan tüm soruların cevapları iş hayatına atılan tercüman ve editörlerin edindiği deneyimler sonucu bu soruların hepsine cevap bulabilirler.

Adli Tercüman Olma Şartları Nelerdir?

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  2. Başvuru tarihinde fiil ehliyetine sahip olmak
  3. En az ilkokul mezunu olmak
  4. Başvuru tarihinde 18 yaşını tamamlamış olmak

Noter yeminli tercüme ya da noter yeminli çeviri evrakları yeminli tercüme bürosunda en az iki nüsha olarak hazırlanır ve notere götürülerek noter tasdiki yapılır. Noter yeminli tercüme ve noter yeminli çeviri evrakının bir nüshası noterlik makamında arşivlenmektedir.

Yeminli tercüme ve yeminli çeviri evrakı ücretlendirilmezken noter yeminli tercüme ve noter yeminli çeviri evrakı noterlik tarafından tasdik bedeli karşılığında düzenlenmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi bünyesinde birçok dilde yeminli tercüman görev yapmaktadır.

Perpa Ticaret Merkezi’nde bulunan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi Beyoğlu 25. Noterliği işl birliği ile birçok dilde ve her terminolojide yeminli tercüme ve noter yeminli tercüme hizmeti vermektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi anadil düzeyinde dil yeteneğine sahip çok sayıda yeminli tercüman kadrosu ile faaliyet göstermekte ve tercümanlık mesleğine yeni başlayan birçok tercümana rehberlik yapmakta ve staj imkanı sunmaktadır.

Tüm yeminli tercüme ve noter onaylı çeviri projelerini EN 1 5038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında yürüten Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi sunduğu kalite ve güven ile sektörün uluslararası öncü markalarından biridir.

Dış ticaret evrakları, şirket kuruluş işlemleri, vatandaşlık, ikamet, oturum gibi sayısız konuda hizmet veren Okeanos yıllarında deneyimi ile birlikte uygun fiyat, hız ve kalite kriterlerini bir arada sunabilmektedir.

Daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.